Skip to content
zdjęcie niepełnosprawnego artysty Mariusza Kędzierskiego
podcast "po tej stronie"

Odcinek 5. Samobójcze myśli bez barier

22 kwietnia 2024

O odcinku

Kryzys samobójczy może dotknąć każdego z nas. Nie ominął gościa kolejnego odcinka, którym jest artysta Mariusz Kędzierski. Wrodzona niepełnosprawność, poczucie braku perspektyw i trudna sytuacja życiowa sprawiły, że myśli samobójcze na długo stały się jego codziennością… Zapraszam na inspirującą rozmowę z Mariuszem. Posłuchacie o tym, jak wychodził z życiowych kryzysów, o wstydzie, upokorzeniach, bólu, ale też o ambicji, która pcha do przodu mimo przeszkód, i o miłości. O życiu po tej stronie – po prostu.

Słuchaj w:

Sprawdź pozostałe odcinki

20 czerwca 2024
„Mam tylko wizję w jedną stronę – w stronę czarną…” To słowa z listu pożegnalnego męża Sylwii, mojej kolejnej rozmówczyni. Michał popełnił samobójstwo, bo nie potrafił już dalej żyć. Ale jego samobójcza śmierć to był dopiero początek traumy, przez którą przeszła Sylwia. I to jest historia tak nieprawdopodobna, a jednocześnie – mimo całego zła, jakie Sylwię spotkało – tak optymistyczna, że nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić Was do jej wysłuchania.
22 maja 2024
Czy o śmierci powinno się mówić tylko na poważnie? Czy można się z niej śmiać? Co się stało na pogrzebie jego dziadka? Co znalazł w pokoju swojego kumpla, który pracował w zakładzie pogrzebowym? Co będzie miał napisane na nagrobku? I wiele innych, także trudnych tematów poruszam w rozmowie z Robertem Korólczykiem, artystą kabaretowym, komikiem, współzałożycielem Kabaretu Młodych Panów.
21 marca 2024
Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet. Rocznie diagnozuje się go u 19 tys. Polek. Każdego dnia ponad 50 z nich dowiaduje się o tej chorobie. Każdego dnia 15 z tych, które usłyszały diagnozę, umiera. O najtrudniejszych momentach, które przeżywa osoba zmagająca się z nowotworem, o tym, co w systemie leczenia chorób onkologicznych nie działa, tak jak powinno, o faktach i mitach na temat raka rozmawiam z Kasią Legiejew i Kasią Rowicką-Pazdur z fundacji Erakobiet