Czy o śmierci powinno się mówić tylko na poważnie? Czy można się z niej śmiać? Co się stało na pogrzebie jego dziadka? Co znalazł w pokoju swojego kumpla, który pracował w zakładzie pogrzebowym? Co będzie miał napisane na nagrobku? I wiele innych, także trudnych tematów poruszam w rozmowie z Robertem Korólczykiem, artystą kabaretowym, komikiem, współzałożycielem Kabaretu Młodych Panów.

podcast "po tej stronie"
Odcinek 6. Czy ze śmierci można się śmiać?
22 maja 2024
Sprawdź pozostałe odcinki
30 czerwca 2025
Co wspólnego mogą mieć wdowieństwo, opieka nad dzieckiem w spektrum autyzmu i… sztuka origami? Odpowiedzi w najnowszym odcinku, którego gościem jest Agnieszka Biernacka, członkini zarządu Polskiego Towarzystwa Origami i działaczka Fundacji „Jesteśmy Ważni”. Działa w kampanii „Ważni i Widoczni”, moderuje grupy wsparcia on-line dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami i uczy, jak odzyskiwać sprawczość po stracie.
29 maja 2025
„Obłąkany”, „czubek”, „wariat” to określenia, które nie tylko funkcjonowały swego czasu w psychiatrii i życiu społecznym, ale też, niestety, przeszły jako obelgi do naszego języka codziennego. Język, jakim opisujemy osoby cierpiące na choroby i zaburzenia psychiczne, ma ogromne znaczenie i krzywdzi osoby, którym już i tak nie brakuje krzywd i problemów. Postaram się Wam to udowodnić w rozmowie z dr Lubą Ślósarz, psycholożką, psychoterapeutką poznawczo-behawioralną, wykładowczynią akademicką na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, a także ekspertką w zakresie komunikacji klinicznej i zdrowia psychicznego.
27 marca 2025
Czym tak naprawdę jest trauma? Co odróżnia ją od trudnego doświadczenia, jak reagują na nią nasze ciało i umysł, dlaczego „czas nie leczy ran” i jak mądrze wspierać siebie i innych w kryzysie. Dziś w rozmowie z dr Ewą Odachowską-Rogalską, psychologiem, psychotraumatologiem, obalamy mity, rozbrajamy stereotypy i pokazujemy, co naprawdę działa.