Skip to content
grafika zapowiedzi podcastu
podcast "po tej stronie"

INTRO. O czym tu rozmawiam?

11 grudnia 2023

O odcinku

W podcaście „Po tej stronie” wspólnie z moimi rozmówcami poszukuję odpowiedzi na pytania, które zadają sobie osoby pogrążone w żałobie, cierpiące na depresję, zmagające się z ciężką chorobą czy traumą, ogarnięte kryzysem samobójczym lub po prostu – zagubione w życiu po tej stronie.  Chcę pozbierać te wszystkie kawałki, na które rozpada się każdy, kto doświadcza psychicznego cierpienia. Chcę posklejać ten rozbity wazon w całość. Na pewno nie będzie już nigdy taki sam, ale może jeszcze być bardzo, bardzo piękny.

Jeśli chcesz mi pomóc i wspierać to, co robię (nie ma znaczenia, jak), zapraszam Cię:

bezpośrednio na stronę podcastu ⁠https://anitaodachowska.pl/podcast/⁠

do mediów społecznościowych

https://www.facebook.com/podcast.pote…

https://www.instagram.com/potejstronie/⁠

https://www.facebook.com/anitaodachow…

A jeśli uważasz, że warto podzielić się tym, co właśnie usłyszałaś/usłyszałeś, z kimś bliskim lub znajomym, to koniecznie to zrób. Być może właśnie uratujesz czyjeś życie…

______________

Podcast powstaje pod patronatem projektu „Życie warte jest rozmowy” oraz we współpracy z ekspertem Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie (⁠zapobiegajmysamobojstwom.pl⁠)

Słuchaj w:

Sprawdź pozostałe odcinki

22 maja 2024
Czy o śmierci powinno się mówić tylko na poważnie? Czy można się z niej śmiać? Co się stało na pogrzebie jego dziadka? Co znalazł w pokoju swojego kumpla, który pracował w zakładzie pogrzebowym? Co będzie miał napisane na nagrobku? I wiele innych, także trudnych tematów poruszam w rozmowie z Robertem Korólczykiem, artystą kabaretowym, komikiem, współzałożycielem Kabaretu Młodych Panów.
22 kwietnia 2024
Kryzys samobójczy może dotknąć każdego z nas. Nie ominął gościa kolejnego odcinka, którym jest Mariusz Kędzierski, artysta. Wrodzona niepełnosprawność, poczucie braku perspektyw i trudna sytuacja życiowa sprawiły, że myśli samobójcze na długo stały się jego codziennością… Zapraszam na inspirującą rozmowę z Mariuszem. Posłuchacie o tym, jak wychodził z życiowych kryzysów, o wstydzie, upokorzeniach, bólu, ale też o ambicji, która pcha do przodu mimo przeszkód, i o miłości. O życiu po tej stronie – po prostu.
21 marca 2024
Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet. Rocznie diagnozuje się go u 19 tys. Polek. Każdego dnia ponad 50 z nich dowiaduje się o tej chorobie. Każdego dnia 15 z tych, które usłyszały diagnozę, umiera. O najtrudniejszych momentach, które przeżywa osoba zmagająca się z nowotworem, o tym, co w systemie leczenia chorób onkologicznych nie działa, tak jak powinno, o faktach i mitach na temat raka rozmawiam z Kasią Legiejew i Kasią Rowicką-Pazdur z fundacji Erakobiet